Állatokról : Noé Állatotthon Alapítvány, MiniMenhely-projekt |
Noé Állatotthon Alapítvány, MiniMenhely-projekt
Nio 2008.03.05. 08:38
Bemutatkozik a Noé Állatotthon Alapítvány MiniMenhely
Bemutatkozás
A Noé állatotthon Alapítvány (előző nevén Rákosmenti Noé Bárkája Állatotthon Alapítvány), Budapest máig legnagyobb állatmenhelye tíz éve működik saját anyagi erőforrásainkból, és csak 2000-ben alakult alapítvánnyá. A másfél hektáros állatmenhely ma közel háromszáz kutya, cica, malac, kecske, emu, megunt húsvéti nyuszi, csirke, kacsa, liba, páva, vaddisznó, mosómedve, vadkacsa és szarvasmarha átmeneti, vagy sok esetben végleges otthona.
A MiniMenhely-projekt (www.minimenhely.hu) a Noé Állatotthon máig legnagyobb és legsikeresebb programja, ami 2004 tavaszán jött létre. Tulajdonképpen egy rehabilitációs programról van szó, ami azért jött létre, hogy szervezetten végezhesse sintértelepeken halálra ítélt állatok mentését, gyógykezelését, rehabilitációját és örökbe adását - egy szóval, hogy még egy esélyt nyújtson azoknak az állatoknak, akikre a biztos halál várna. Ilyen kezdeményezés Magyarországon még nem volt, így itt volt az ideje, hogy valaki felvállalja ezt a nagyon nehéz és fájdalmas, de szép feladatot.
A program annyira sikeresnek bizonyult, hogy az eredeti célkitűzés mellett egyre több közvetlen életveszélyben lévő, megkínzott állatot is fogadhat a MiniMenhely-részleg. Az elmúlt két évben volt olyan kutyánk, akit a saját gazdája főbe lőtt, volt olyan, akinek sörösüveggel verték szét a fejét, úgy, hogy megsüketült és részben megvakult, sőt, volt olyan is, akit vidéki sintérek vertek félholtra - és még sorolhatnánk a szomorú eseteket, akikben egy a közös: hogy sikerült megmentenünk őket!
A MiniMenhely-részleget 100%-ban önkéntes munkával építettük fel - sárban-fagyban-napsütésben; elhordtuk a szemetet, kiástuk a kennelek helyét, betonoztunk, festettünk, kutyaházakat készítettünk - és néhány hónap alatt elkészült a 10 kenneles kis részleg, ami azóta tizenkettőre bővült. Ma már több, mint háromszáz hányatott sorsú kutya megmentésével és gazdihoz adásával büszkélkedhet ez a programunk, ami két év alatt rendkívüli teljesítmény, pláne, ha belegondolunk, hogy milyen nehéz feladat ezeknek az ebeknek a rehabilitálása és gyógykezelése.
Mivel itt az esélytelenek kapnak mégegy esélyt, ezért rengeteg az idős, beteg, sérült állatunk, akiket különösen nehéz örökbe adni. Minden nehézség ellenére, önkénteseinknek hála, fantasztikus eredményeket értünk el; aki bármelyik szombati nyílt napunkra kilátogat, az láthatja, mennyi lelkes segítőnk foglalkozik a kutyusokkal és milyen remek kis csapat állt itt össze, hogy a hányatott sorsú négylábúakat újra emberközelbe hozza.
Anyagi erőforrásaink mostanára azonban sajnos elapadtak, jelenleg a kutyák élelmezése is gondot jelent, de a kutyáink állatorvosi ellátása (oltás, ivartalanítás, gyógykezelés) jelenti igazából a legnagyobb anyagi terhet. Kérjük támogassa munkánkat anyagi hozzájárulással (bankszámlaszámunk: 11710002-20084606), vagy adója 1 %-ával, adószámunk: 18169696-1-42
Kérjük, jöjjön el hozzánk, és győződjön meg arról, hogy támogatása jó helyre kerül.
Köszönettel: a Noé Állatotthon Alapítvány /
Minimenhely részlegének önkéntes csapata
A MiniMenhely projekt állatbarát önkéntesek összefogásával indult be 2004. áprilisában.
A csapat az interneten szerveződött olyan állatbarátokból, akik korábban is foglalkoztak állatmentéssel, vagy valameilyen formában megpróbáltak tenni valamit a rászoruló, hontalan állatokért.A csapat életében az első igazi mérföldkő Boomer kutya kimentése volt. 2003 szeptemberében. A 6 hónapos kiskutya törött gerinccel érkezett az Illatos útra. Ahogy kikerült, azonnal belopta magát mindenki szívébe. Boomert minden nap más látogatta; szeretgettük, szorítottunk a gyógyulásáért. A sors iróniája, hogy Boomer sikeresen túlélte a bonyolult mûtétet, de hetekkel később minden erőfeszítés és gondos állatorvosi ellátás ellenére végzett vele a szopornyica.
|
|
|
A tapasztalatok alapján hamarosan új alapokra helyeztük az Illatos úti, illetve közvetlen életveszélyben lévő kutyák mentését, gazdához juttatását. 2004. január 9-én a Kutyamentő Egyesületnek köszönhetően beindult a Fővárosi Közterület-felügyelet Állategészségügyi (Ebrendészeti) Telepének hivatalos honlapja, melyet a mai napig önkéntes munkával, heti frissítéssel készít az Egyesület, természetesen bármiféle ellenszolgáltatás nélkül.A honlap segítségével reméljük, hogy egyre több kutya kerülhet gazdihoz... http://www.illatosut.hu
A Noé Állatotthon Alapítvány MiniMenhely programja folyamatosan várja önkéntesek jelentkezését különböző feladatokra.
Íme néhány lehetőség arra, hogy segíthess négylábú védenceinken:
- vállalhatsz ideiglenes befogadást
- segíthetsz a kutyusok és az adományok szállításában
- dolgozhatsz szombatonként (vagy más megbeszélt időpontban) az állatotthonban
- segíthetsz nekünk különböző irodai és marketing munkákban (pl. gazdira váró kutyusok hirdetéseinek feladása, plakátolás, szórólapozás, kampányokban segédkezés, stb.)
Amit rólunk tudnod kell: mindannyian, akik a menhelyen dolgozunk, önkéntesek vagyunk, akik szabadidőnket, munkánkat áldozzuk a kutyák mentésére. Ez néha nehéz és szomorú munka, de ugyanannyi örömet is jelent. Mindannyian erőnkhöz mérten járulunk hozzá a menhely működéséhez, a kutyák mentéséhez, ellátásához és örömmel fogadunk bárkit, aki hozzánk hasonlóan szívügyének érzi a hányatott sorsú négylábúak mentését és szívesen csatlakozna hozzánk.
Ha a fent felsoroltak közül valamelyik feladatot szívesen végeznéd szabadidődben, jelentkezz e-mailen Michelberger Annánál az amich21@gmail.com címen!
|
|
|
|
|
|
|
|