Környezetvédelem és életmód
Egy idézet

  

" Az állatokkal szembeni kegyetlenség az alacsony és nemtelen kultúrák egyik legjellegzetesebb bűne"


 
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Idézetek, történetek
 
Háttérzene
 
Óra
 
Hasznos linkek
 

Naptár

2025. November
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
Látogatottság
Indulás: 2008-03-02
 
Életmód - egészségünkről
Életmód - egészségünkről : A zenei rezgések hatása az élő szervezetekre

A zenei rezgések hatása az élő szervezetekre

  2008.03.03. 15:03

Sokak számára a megfoghatatlan, ezért aztán a nehezen hihető dolgok tárgykörébe tartozik amikor olyasmit hall, hogy egy tejüzemben Mozart muzsikát játszanak az állatoknak, a nagyobb tejhozam reményében. Pedig tény, mint azt kísérletek és a gyakorlati alkalmazás bizonyítja, hogy a tehenek jobban tejelnek a zene hatására. Ez misztikum, vagy csak egyszerű fizika?

A zenei rezgések hatása az élő szervezetekre


Sokak számára a megfoghatatlan, ezért aztán a nehezen hihető dolgok tárgykörébe tartozik amikor olyasmit hall, hogy egy tejüzemben Mozart muzsikát játszanak az állatoknak, a nagyobb tejhozam reményében. Pedig tény, mint azt kísérletek és a gyakorlati alkalmazás bizonyítja, hogy a tehenek jobban tejelnek a zene hatására. Ez misztikum, vagy csak egyszerű fizika?

A zene hangrezgés. Ezt bizonyítandó hangosítsuk fel az otthoni cd játszónkat, hi-fi berendezésünket, és tegyük kezünket egészen közel a hangsugárzóhoz. Érezhetjük, hogy kezünket finom erővel csiklandozza a hang. A ma divatos szórakozóhelyeken felállított hatalmas erejű hangládák keltette rezgés már sokkal erősebb. Belső szerveinket átjárja a ritmusosan lüktető, iszonyatos energiájú mély hangok dörgése. Ilyen frekvenciájú hangokat a természetben csak nagyon ritkán hallhatnánk. Nagy erejű viharban a fák ágai között süvítő szél adhat hasonlót, a viharos tenger hullámzása, a mennydörgés, a földrengés morajlása, a vulkánkitörés robaja. A természetben azonban nem léteznek ezeknek a frekvenciáknak azok a felgyorsított változatai, mint a diszkókban.

Talán nem véletlen, hogy csak természeti csapásokat soroltam itt fel, melytől ember-állatt egyformán fél.

Az állatokkal végzett kísérletek nem csak azt bizonyították be, hogy Mozart zenéjére a tehenek több tejet adnak, hanem azt is, hogy a rockzene hallgatásától viszont kevesebbet.

Szigorú ítéletet nyilvánítottak az állatok a rock zenéről, vagy pedig nem a tudatukkal fogták fel a zenét, hanem csak testükkel - a hangrezgéseket? Valószínűbb feltételezés, hogy az állatok nem kívánják beleártani magukat a magasabb szellemiséget közvetítő, illetve kevésbé igényes zenékről folytatott emberi vitába, hanem csak egyszerűen, az egyiktől jobb kedvük támadt, a másik meg zavarta őket.

A második világháborúban a nácik, aki válogatott kínzások kitalálásán fáradoztak, elviselhetetlen hangok keltésével próbálták megtörni áldozataikat. Rendszerint sikerrel, mivel az elme és a test nagyon megszenvedi a kellemetlen hangokat.

A tejhozam növelő kísérlethez hasonlókat végeztek növényekkel is, melyeknél azonos eredményekre jutottak. A finom akusztikus muzsikát "kedvelték", a keményebb elektronikus zenét pedig nem "szerették" a növények, ami a gyakorlatban azt jelentette, hogy nagyobbra nőttek, szebbek lettek az egyiktől, illetve több termést hoztak, a másiktól pedig satnyábbakká váltak. Létezik olyan bortermelő, aki a bor címkéjén feltünteti, hogy a szőlő, melyből az ital készült, Mozart muzsikáját "hallgatta", ezt aztán bele is számítja a termék borsos árába.

Mint zenésznek az a véleményem, hogy azért merül fel olyan sokszor Mozart neve, az ilyen kísérletekben, mert ő a legismertebb, legnépszerűbb klasszikus zeneszerző. Az állatok és növények minden bizonnyal más hasonló rezgésű zenéket is "kedvelnének".

A kísérletekben egyébként a klasszikus zenék közül a romantikus zenék nem voltak olyan jó hatással a tehenek tejhozamára, véleményem szerint azért, mert ebben a stílusban már sok rézfúvós, váratlan hangos hanghatások, és nem csak konszonáns, hanem disszonáns harmóniák is hallhatóak. Azaz a zavaró effektusokat tartalmazó zenéket nem kedvelik annyira.

Az hogy a növények, amelyeknek az állatokkal szemben egyértelműen nincs hallószervük, mégis hasonlóan reagálnak a hanghatásokra, bizonyítja azt, hogy nem a fülükkel, hanem a testükkel érzékelik a hangrezgéseket. Az állat és növényvilág, mely a természet része, tehát pozitívan reagál egy hangingerre, mely a civilizált embertől származik.

Valószínű, hogy a természetnek is vannak saját pozitív illetve negatív hanghatásai. A vihartól, égzengéstől egyértelműen félnek, a lágy szellősusogástól, madárcsiviteléstől, talán jól érzik magukat az állatok és növények.

Elgondolkodtató, hogy az ember, mely egyre civilizáltabb környezetben él, azaz egyre távolabb a természetes élőhelyétől, zenéjében egyre keményebb hatásokra vágyik. Minél mélyebb egy hang, annál inkább félelmetes az élőlényeknek. Infrahangokkal, vagyis annyira mély frekvenciájú hangokkal, amelyeket már nem hall meg az emberi fül, valósággal őrületbe lehet kergetni bárkit. Végeztek kísérleteket, melyek során embertömegeknek infra hangot sugároztak, amitől pánikba estek és menekülni kezdtek (így akarták feloszlatni a tüntető tömegeket).

A civilizált környezetből hiányzik a természet félelmetes energiáinak hangja, melyet az ember a modern zenéjében próbál megteremteni. Úgy látszik a félelem szükséges érzelem (vagy a félelem szülte stresszreakciót kívánja az agyunk), különben nem vágynánk megteremteni, horror-filmekben, horrorisztikus hanghatásokban egyaránt.

Az, hogy a növények és az állatok testükkel kedvezően reagálnak a finom hangrezgésekre, az emberek számára is tanulságos lehet. Mi főként a tudatunkkal fogjuk fel a zenét, de mint sok más dologban, pl. a táplálkozásban is, elnyomjuk testünk üzeneteit, pedig ránk is csak úgy hat a külvilág, mint a föld többi lényére, hiába építünk mesterséges környezetet.

Az olvasó fantáziájára bízom, a tehenek példájába behelyettesíteni az embert, és elgondolkodni azon, milyen hasznot, vagy kárt okozhat ilyen vagy olyan zene hallgatása.

 

Írta: Kövi Szabolcs

 

 
Jó tudni
 
Társalgó
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Hírek, cikkek, leírások
 
Hogyan tudnád...?

 
 
   

"Ó, láttál már szemeket a rács mögött?
Jártál már kint a sintértelepen?
A reménytelenség, a kétség között
Gondolkoztál már néha ezeken?!
Most süt a nap és úgy ragyog az élet,
a jövő kép csak csupa remény.
A szomorúságra itt semmi szükség
és boldog az, kinek szíve kemény.
De ne mosolyogj, ne nevess ki érte,
Hogy megint állatokról szól dalom,
különben, az sem bántana, ha gúnyolsz,
én ezért még a gúnyt is vállalom.
Tudom, hogy sok más baj is van e korban;
Éhség, betegség, nyomor, háború,
A boldog gyermek kevés a világon
S még mindig nagyon sok a szomorú.
Hát munkálkodj az emberek jólétén
és sorsuk majd biztosan földerül.
De ne menj el a hű állatok mellett,
ne hagyd el őket érzéketlenül.
Bizony, ha nem tudod megérteni
Egy kóbor kutya halódó nyögését,
Óh, mondd meg nekem; akkor hogyan tudnád
enyhíteni az ember szenvedését."

 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!